Все про L-Carnetin

L-Carnetin
L-карнітин ― вітаміноподібні нутрієнт по своїй хімічній структурі схожий зі структурою амінокислот і тому його считают однією з замінних амінокислот в організмі людини. Амінокислоти діляться на D- (права) і L- (ліва) форми: одна є дзеркальним відображенням іншої. Треба зауважити, що біологічно активною є тільки L-форма карнітину.
У нашому організмі L-карнітин виконує доставку жирних кислот у клітинні мітохондрії, де вони успішно спалюються, виділяючи при цьому енергію для людини. Тобто мало того, що спалюється жир, так ще збільшується фізична активність, витривалість, активізуються обмінні процеси.
Велика частина карнітину в людському організмі синтезується з амінокислот ― лізину і метіоніну, заліза, вітамінів С, В3, і B6.Отсутствіе одного з компонентів може викликати дефіцит карнітину, а це можливо ожиріння, слабкість, болі в серці. Головними джерелами карнітину є продукти тваринного походження: м'ясо, риба, яйця і молочні продукти. Однак при збільшенні інтенсивності тренувань, зниження концентрації карнітину важко компенсувати за рахунок харчування. А у людини сидить на дієті організм практично не отримує карнітин, а значити не відбувається розщеплення жирів.
Вперше L-карнітин виявили в 1905р. Він був виділений з м ясних екстрактів. L-карнітин використовувався як стимулятор роботи серця, для якого розщеплені жири є основним джерелом енергії. Вже пізніше відкрилися його жиросжигающие здібності. І тільки в 1994р. L-карнітин почали виробляти.
L-карнітин корисний тим що:
― Активізує обмінні процеси в організмі;
― Приводити до зниження ваги;
― Збільшує витривалість і працездатність;
― Стимулюється діяльність імунної системи;
― Знижує рівень холестерину в організмі;
― Уповільнює процес утворення атеросклеротичних бляшок, знижує артеріальний тиск;
― Сприяє виведенню з організму аміаку, який виробляється під час фізичних навантажень і призводить до втоми.
Додатковий прийом карнітину рекомендується не тільки спортсменам, але і літнім людям, вагітним жінкам, вегетаріанцям, хворим, що проходять реабілітацію після травм.
L-карнітин приймають до початку фізичних навантажень. Це знизить накопичення молочної кислоти, яка призводить до втоми. Карнітин приймають вранці натщесерце і перед обідом. Прийом L-карнітину на ніч може призвести до порушення сну. І хоча тривалий прийом карнітину не виявивши побічних ефектів, приймати його більше 6 тижнів без перерви не рекомендується. З збільшення в організмі L-карнітину пропорційно може збільшитися D-карнітин який знизить або нейтралізує ефект першого. Перерва між прийомами повинен бути не менше 2 тижнів.
Карнітин в рідкій формі приймається за 30 хвилин до початку фізичних навантажень, а у твердій за 40 хвилин запиваючи чашки несолодкого кави або чаю.
Прийом карнітину до початку аеробного навантаження знизить болю в м язах після її закінчення.
Добова норма прийому карнітину зазвичай не перевищує 3 грамів.
При хворобах серця, нирок достатня доза від 500 до 1000 мг.
Для спортсменів від 1000 до 3000 мг.
Ну а для тих, хто хоче схуднути від 500 до 2000 мг. на добу буде достатня.
- Склад і корисні властивості хлорела (chlorella)Що таке хлорела? Хлорела належить до групи синьо-зелених водоростей, названих «chlorophyta», які є єдиними організмами клітини, що ростуть в прісній воді. Вони виробляють енергію за допомогою фотосинтезу, і в їх складі в великомуСклад і корисні властивості хлорела (chlorella)
- Купити протеїн в спортіКупити протеїн (від англ. Protein – білок) — органічні речовини, що складаються з амінокислот, сполучених в ланцюжок за допомогою пептидного зв'язку.Купити протеїн в спорті